„Tajemnice Historii” to audycja przygotowywana wspólnie przez BezpiecznąPodóż.org, Radio Płock FM i Mazovię24.pl.

„Tajemnice Historii” to audycja przygotowywana wspólnie przez BezpiecznąPodóż.org, Radio Płock FM i Mazovię24.pl.

W tej audycji zadajemy sobie pytanie: “Co to jest Polak?” A dlaczego “co” a nie “kto” – o tym w audycji.

Gośćmi w studiu są: prof. Jan Żaryn, dr Piotr Łysakowski, redaktor Paweł Sieger.

Audycja ma z jednej strony przedstawiać i przybliżać ciekawe, albo znaczące, ale mało znane fakty, zdarzenia i postacie. Z drugiej strony ma prezentować odmienne od powszechnie przyjętych – czasem nawet bardzo kontrowersyjne – spojrzenia na wydarzenia, czy sylwetki osób, których ocena wydaje się oczywista i powszechnie przyjmowana.

W naszych audycjach przybliżymy świat Al-Andalus, zastanowimy się kiedy wybuchła II wojna światowa i czy rzeczywiście za wybuch I wojny światowej odpowiedzialność ponosiły Niemcy i Austro-Węgry, zastanowimy się, czy Targowica była zdradą, czy może zdradą była Konfederacja barska, przybliżymy dzieje polskich Tatarów, zagłębimy się w historię Kościoła Katolickiego a szerzej – w historię chrześcijaństwa, przedstawimy dzieje niepokornych myślicieli, wyklętych mistyków i prześladowanych sekt, odkryjemy źródła rewolucji przemysłowej, przedstawimy historię wspaniałych odkryć geograficznych i technicznych. I jeszcze wiele, wiele innych tematów pojawi się w “Tajemnicach Historii”.

Źródło: https://radiorpl.fm/podcasty-rplfm/tajemnice-historii-1-2/?fbclid=IwAR2X17SLdNf8H5IN1OTV8ktk2fRAK7MJ3wa01aRvvnHMQibeKIY8UohK_l0