Ataki na Sri Lance. Jan Żaryn: jeżeli się nie przeciwstawimy, to nienawiść będzie wzrastała

Ataki na Sri Lance. Jan Żaryn: jeżeli się nie przeciwstawimy, to nienawiść będzie wzrastała

– Jeżeli się nie przeciwstawiamy temu na żadnym etapie tej represywności wobec chrześcijaństwa, to w jakiejś mierze przyzwalamy na to, żeby ta nienawiść do chrześcijan nie tylko wzrastała, ale żeby nienawistnicy odczuwali jakiś typ bezkarności – mówił w Trójce prof. Jan Żaryn, senator Prawa i Sprawiedliwości.

Do 310 wzrosła liczba śmiertelnych ofiar serii ataków na kościoły i hotele, do których doszło w Niedzielę Wielkanocną na Sri Lance – poinformowała we wtorek policja. Jak dodano, w związku ze śledztwem w tej sprawie dokonano 40 zatrzymań.

Do pierwszych sześciu eksplozji doszło rano w ciągu 30 minut w trzech kościołach w Kolombo i dwóch innych miastach – Negombo i Batticaloa oraz w trzech luksusowych hotelach w Kolombo. Siódmy wybuch miał miejsce w niewielkim pensjonacie na przedmieściach Kolombo, a ósmy nastąpił w dzielnicy mieszkalnej Dematagoda, również na obrzeżach stolicy. Dziewiąty miał być przeprowadzony na lotnisku, ale się nie powiódł.

Jan Żaryn twierdzi, że przywalanie na agresję wobec chrześcijan ośmiela atakujących. – Ja jestem chrześcijaninem i odczuwam to w sposób wyjątkowy, jeżeli wyznawcy mojej religii są gdzieś mordowani, ale także gdy dotykana jest w sposób nieprawny kondycja naszej religii. Mam wrażenie, że ta skłonność do niszczenia chrześcijaństwa jest bardzo wielonurtowa i jeżeli się nie przeciwstawiamy temu na żadnym etapie tej represyjności wobec chrześcijaństwa, to w jakiejś mierze przyzwalamy na to, żeby ta nienawiść do chrześcijan nie tylko wzrastała, ale żeby nienawistnicy odczuwali jakiś typ bezkarności – podkreślił senator Prawa i Sprawiedliwości. – Nie możemy my jako chrześcijanie sobie na to pozwolić. Nie powinniśmy sobie na to pozwolić – dodał.

– Sri Lanka niby jest bardzo daleko, ale jak się zrozumie, że to jest konkretny czas w życiu chrześcijan, wyznawców Pana Jezusa i spróbujemy się zastanowić dlaczego jest tyle nienawiści w tych ludziach, którzy w sposób zorganizowany i nikczemny próbują dotknąć to przeżywanie Zmartwychwstania Pana Jezusa to za mało jest właściwych słów – zaznaczył Żaryn.

Źródło:
https://www.polskieradio24.pl/5/1222/Artykul/2299079,Ataki-na-Sri-Lance-Jan-Zaryn-jezeli-sie-nie-przeciwstawimy-to-nienawisc-bedzie-wzrastala?fbclid=IwAR14bcx4udCLI6EkB1JO_PoRxrAZN0fMRv3wlKWnC0CSQ-emfamCPsD9kv8