Korespondencja do Biura Senatora: Aresztowania i lament samozwańczych „prezydentów”

Korespondencja do Biura Senatora: Aresztowania i lament samozwańczych „prezydentów”

Szanowni Państwo,

Nawiązując do niżej wymienionych artykułów informujemy , że nie znamy takich osób jak aresztowany były „wiceprezydent” Lewiatana, czy „Prezydent pracodawców RP” pan Andrzej Malinowski , który aresztowanego określa byłym wiceprezydentem a siebie prezydentem pracodawców Lewiatan, odważnie przy tym zachowując się jako osoba ze szczególnym immunitetem.

Nigdy nas jako pracodawców RP nie reprezentował prezydent inny niż kolejno konstytucyjni, a obecnie Prezydent RP Andrzej Duda.

Kiedy budowaliśmy autostrady nigdy żadna z wymienionych osób :

-Henryka Bochniarz , prezydent konfederacji Lewiatan,

-Wojciech Kostrzewa -PRB , Polska Rada Biznesu,

 • Marek Golszewski- Biznes Center Club
 • Cezary Kaźmierczak

nie podejmowała interwencji w obronie oszukanych podwykonawców autostrad, przedsiębiorców i pracodawców.

Żadna z tych osób nigdy nie interesowała się losem poszkodowanych!

Dziwi także nas fakt poparcia bezczelnego apelu przez pana Ryszarda Kalisza , powinien on chyba porozmawiać ze swoim partyjnym kolegą byłym Premierem panem Leszkiem Millerem który pomagał oszukanym przedsiębiorcom z Łodzi po tym jak po pokazowym artykule prasowym poszkodowany przedsiębiorca Sławek Szwed jadąc swoją ciężarówką z kruszywem został zatrzymany przez grupę osób , które wyciągnęły go z szoferki auta, wykiprowali kruszywo na środku drogi a jego samego bili metalowym prętem po nogach łamiąc mu je za wypowiedź w niżej wymienionym artykule !

Zobacz: https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/zrobili-nowaka-w-gierka-malowali-trawe-na-zielono-zeby-mu-sie-podobalo/xvwrdf4

Kategorycznie zabraniamy panu „ prezydentowi ?„ Andrzejowi Malinowskiemu wypowiadania się w naszym imieniu jako przedsiębiorców podciągając pod to prezesów państwowych spółek lub ich dyrektorów
( nie prowadzili oni działalności gospodarczej na własny rachunek i nie we własnym imieniu!).

W większej liczebności występujemy jako osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą i za swoje zobowiązania odpowiadamy całym swoim prywatnym majątkiem.

Na takiej zasadzie prowadzimy firmy 10,20,30,40 lat / różnie .

W tym czasie przeprowadzano u nas liczne kontrole U.S, ZUS, Inspekcji Pracy.

Nie jest prawdą a ewidentnym wprowadzaniem opinii publicznej w błąd powoływanie się przez pana prezydenta Andrzeja Malinowskiego na bojaźń polskich przedsiębiorców prowadzących działalność zgodnie z przepisami a wręcz przeciwnie chwalimy dynamiczne działanie polskich służb i wymiaru sprawiedliwości.

„Pokazówki wprowadzają atmosferę terroru, a wtedy zaczynają się bać nie ci, którzy powinni, ale zwykli przedsiębiorcy prowadzący działalność zgodnie z przepisami. ” Andrzej Malinowski

Są oczywiście przedsiębiorcy, którzy stracili swoje firmy w wyniku działań kryminalno – ekonomicznych innych podmiotów z którymi zawierali umowy , ale ci przedsiębiorcy nie boją się już niczego, bo nie mają już nic do stracenia.

Wczoraj dzwonił do mnie poszkodowany z Podkarpacia Andrzej Bednarz , który miał ciężarówki, żonę dwoje do dziś niepełnoletnich dzieci.

Umowę zawarł ze „spółka” zarejestrowaną w Hostelu K3 w Katowicach należącego do Krzysztofa Langera.

Osoba o tym samym nazwisku Krzysztof Langer wystepuje w PKN Orlen jako wicedyrektor ds. marketingu. Czy to zbieżność nazwisk?

Możliwe, że tak, ale też „przypadkiem” poszkodowany ten nie otrzymał wynagrodzenia za usługi, odeszła go żona z dziećmi, stracił wszystko i mieszka u siostry.

Sytuacja ta okazała się być bardzo trudna dla niego bo już cztery razy przebywał po tym w szpitalu psychiatrycznym.

Pan Andrzej Bednarz mimo, że nie musiał usiłował mnie przekonać, że przed wejściem na plac budowy Budimex-u naprawdę był normalnym człowiekiem. Skończył rozmowę płacząc słowami „ wyrzekłem się nawet Boga bo zabrał mi wszystko !”

Szanowni Państwo w podsumowaniu dodam, że przed śmiercią były Premier Jan Olszewski prosił by w bieg poszedł „testament” od 27 minuty:

Polscy przedsiębiorcy , zwłaszcza ci zrujnowani przy budowach autostrad niejednokrotnie przebywający na budowach nawet do 20 godzin dziennie , często ubabrani w cemencie czy oleju nie życzą sobie identyfikowania ich z przedstawicielami firm „słupów” czy „teczek” , których aresztowania nie wywołają u nich żadnych emocji prócz ulgi.

Popieramy projekt ustawy o:

 1. Odpowiedzialności podmiotów zbiorowych
 2. O zapobieganiu Nadużyciom w inwestycjach drogowych Oba projekty ustaw zabezpieczają uczciwych przedsiębiorców przed oszustwami silniejszych podmiotów i gwarantują bezpieczeństwo ekonomiczne przedsiębiorców i kraju.

Poniżej artykuły:

 1. Forbes „„Przedsiębiorcy zaczynają się bać”. Oświadczenie po aresztowaniu byłego szefa Orlenu”

Zobacz: https://www.forbes.pl/biznes/konfederacja-lewiatan-o-zatrzymaniu-jacka-k-bylego-prezesa-pkn-orlen/q7l1zn4

„Z niepokojem obserwujemy przybierającą falę aresztowań przedsiębiorców” – czytamy w oświadczeniu Konfederacji Lewiatan opublikowanym w piątek w związku z zatrzymaniem Jacka K. – byłego prezesa PKN Orlen, a także wiceprezydenta Lewiatana”

” Jednak atmosfera zastraszania i podejrzliwości, którą podsyca fala zatrzymań i aresztowań, nie sprzyja prowadzeniu działalności gospodarczej, zwiększaniu inwestycji, rozwijaniu biznesu. Przedsiębiorcy zaczynają się bać o przyszłość swoich firm. Tym bardziej, że rząd przygotowuje zmianę przepisów o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych, która de facto umożliwi zabieranie przedsiębiorcom firm.

 1. CRN „
  „Przedsiębiorcy zaczynają się bać”

„Z niepokojem obserwujemy przybierającą na sile falę zatrzymań i aresztowań przedsiębiorców – komentuje organizacja biznesowa.”

Zobacz: https://www.crn.pl/aktualnosci/przedsiebiorcy-zaczynaja-sie-bac

„Przedsiębiorcy zaczynają się bać o przyszłość swoich firm.” – twierdzi Lewiatan.

Wskazuje w tym kontekście na projekt zmian przepisów o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych, który w ocenie organizacji „de facto umożliwi zabieranie przedsiębiorcom firm”.

 1. PULS BIZNESU „
  Biznes apeluje o umiar organów ścigania”

Zobacz: https://www.pb.pl/biznes-apeluje-o-umiar-organow-scigania-952672

„Niedawne akcje prokuratury i Centralnego Biura Antykorupcyjnego (CBA) wobec np. Pawła Olechnowicza, byłego prezesa Lotosu, czy kontrowersyjne utrzymywanie aresztu wobec Piotra Osieckiego, twórcy Altus TFI, wzbudziły ogromne zaniepokojenie czołowych postaci polskiego życia gospodarczego. Na naszych łamach apelują do służb, prokuratury i całego tzw. wymiaru sprawiedliwości o rezygnację z tworzenia atmosfery zastraszania i pokazowych zatrzymań. Ich zdaniem, takie działania nie tylko krzywdzą biznesmenów i menedżerów, uderzają w ich firmy, ale wzbudzają również strach przed inwestowaniem, na czym cierpi cała gospodarka.”

Andrzej Malinowski, prezydent Pracodawców RP:

„Pokazówki wprowadzają atmosferę terroru, a wtedy zaczynają się bać nie ci, którzy powinni, ale zwykli przedsiębiorcy prowadzący działalność zgodnie z przepisami. „

 1. SUPERSTACJA „
  Polscy przedsiębiorcy w strachu. Wszystko przez falę aresztowań”

Zobacz: http://www.superstacja.tv/wiadomosc/2019-02-15/polscy-przedsiebiorcy-w-strachu-wszystko-przez-fale-aresztowan/

Z wyrazami szacunku poszkodowani przedsiębiorcy:

Szewczyk Renata, Władysław Hoffman, Grzegorz Brzoza, Stefan Brzoza, Bartłomiej Brzoza,

Marcin Kuder , Krzysztof Wolak, Ewa Wolak, Waldemar Komorowski, Grzegorz Kijek, Józef Ciernia, Sławomir Szwed, Ireneusz Kępniak, Stanisław Chmura, Stanisław Leśniak, Andrzej Bednarz , Stanisław Pajda , Łukasz Turski, Łukasz Śledź, Zybała Grzegorz, Agnieszka Nicpoń, Dariusz Smukowski, Edyta Skwierz, Sebastjan Frydrych, Urban i inni.