Senator Jan Żaryn wziął udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu

Senator Jan Żaryn wziął udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu

Senator Jan Żaryn w Warszawie 27 stycznia 2019 r. wziął udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Jan Żaryn w imieniu Senatu złożył wieniec pod pomnikiem Bohaterów Getta Warszawskiego.

Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu został ustanowiony w 2005 roku przez Organizację Narodów Zjednoczonych dla uczczenia pamięci ofiar pochodzenia żydowskiego pomordowanych w czasie II wojny światowej przez nazistowskie Niemcy.

W tegorocznych obchodach Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu, przypadającego w 74. rocznicę wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau, wzięli udział parlamentarzyści, przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, Kościołów, ambasad, organizacji społecznych i wyznaniowych.

Oficjalny list do uczestników uroczystości przesłał Sekretarz Generalny ONZ António Guterres. Przypomniał w nim o niszczycielskiej sile mowy nienawiści i uprzedzeń, które szczególnie silnie szerzą się we współczesnym świecie.

Uroczystości pod pomnikiem zakończyła modlitwa ekumeniczna, prowadzona przez przedstawicieli różnych grup wyznaniowych.

Więcej na: https://www.senat.gov.pl/aktualnosci/art,11387,senator-jan-zaryn-wzial-udzial-w-obchodach-miedzynarodowego-dnia-pamieci-o-ofiarach-holokaustu.html?fbclid=IwAR2kahKKFRwDBGSC3Yx7XggphjD8Vax3YMkzTdl87aqFY-dp2H-T3l6a1rs