Obchody Święta Niepodległości w Zegrzu. Senator Jan Żaryn odwiedził Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki

Obchody Święta Niepodległości w Zegrzu. Senator Jan Żaryn odwiedził Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki

W dniu 10.11.2016 r. odbyły się obchody Święta Niepodległości w Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu. Na wstępie uroczystości komendant Centrum płk dr Ireneusz Fura przywitał przybyłych gości. Po krótkim przywitaniu przystąpiono do ceremonii wręczania odznaczeń i wyróżnień, które za swoje zasługi oraz pracę, otrzymali nasi żołnierze stacjonujący w Zegrzu.
Gościem specjalnym uroczystości był Senator RP Profesor Jan Żaryn, któremu towarzyszyli Pełnomocnik PiS Serock Pan Rafał Tyka oraz Pan Piotr Sękowski – członek legionowskiego koła stowarzyszenia Polska Jest Najważniejsza.
Poproszony o zabranie głosu, Pan Profesor udzielił wykładu – a raczej ciekawej lekcji historii – w której przedstawił mało znane fakty, mające znaczący wpływ na odzyskanie przez nasz naród niepodległości w 1918 roku.
Następnie głos zabrał Pan Mirosław Pakuła, przybliżając karty historii z lat 1914-1918, które miały miejsce na terenie naszej gminy oraz powiatu.
Na zakończenie uroczystości, uczniowie oraz nauczyciele szkoły Zegrzu, przygotowali bardzo piękny i emocjonalny występ muzyczny, nawiązujący do odzyskania przez Polskę niepodległości. Podczas przedstawienia, wśród zebranych gości, było widać wzruszenie oraz refleksję. Występ był połączeniem możliwości teatralnych oraz wokalnych uczniów oraz nauczycieli.