Spotkanie z Wojciechem Sumlińskim – organizatorem legionowskie koło stowarzyszenia Polska Jest Najważniejsza

Spotkanie z Wojciechem Sumlińskim – organizatorem legionowskie koło stowarzyszenia Polska Jest Najważniejsza

W ostatni czwartek odbyło się w sali widowiskowej legionowskiego Ratusza kolejne, czwarte spotkanie organizowane przez legionowskie koło Stowarzyszenia Polska Jest Najważniejsza prof. Jana Żaryna. Współorganizatorem było Prawo i Sprawiedliwość w Legionowie. Tym razem gościł w naszym mieście człowiek szczególny – red. Wojciech Sumliński.

Wojciech Sumliński jest dziennikarzem, publicystą, autorem wielu książek opisujących kulisy III RP. Jego książki cieszą się ogromną popularnością (dość wspomnieć takie tytuły, jak „Lobotomia 3.0”, „Z mocy bezprawia”, „Z mocy nadziei”, „Czego nie powie Masa o polskiej mafii”) i sprzedają się w setkach tysięcy egzemplarzy. Jego ostatni książka „Niebezpieczne związki Bronisława Komorowskiego” stała się prawdziwym bestsellerem i w dużym stopniu przyczyniła się do „dobrej zmiany” w Pałacu Prezydenckim.

Redaktor Sumliński opowiadał o swoich osobistych przeżyciach w walce ze skorumpowanym systemem naszego kraju pod rządami byłego układu PO-PSL, pod skrzydłami Bronisława Komorowskiego oraz – przede wszystkim – ludzi z byłej WSI. Jego wstrząsająca relacja z zatrzymania, śledztwa i nękania, którego doznał w ostatnich latach wywarła ogromne wrażenie na słuchaczach.

Wojciech Sumliński zachęcał też do kupna i przeczytania jego najnowszej książki pt. „Pogorzelisko”. W tej najnowszej pozycji autor, jako najbardziej inwigilowany i prześladowany dziennikarz śledczy w Polsce, opowiada o paranoicznym świecie służb specjalnych, o niewyjaśnionych samobójstwach i zabójstwach na zlecenie, o przestępstwach najważniejszych osób w państwie i spisku zawiązanym na szczytach władzy. Polacy nie dowiedzieli się o tych faktach, bo uznano, że prawda jest zbyt szokującą, by o niej mówić. Nie bez powodu. „Pogorzelisko” to zapis nieprawdopodobnie prawdziwych wydarzeń, który obnaża rzeczywistość, w jakiej żyjemy, pozbawia ją zbędnych dekoracji, którymi na co dzień się otaczamy i w ten sposób tracimy z pola widzenia to, co naprawdę istotne.

Zapraszamy do obejrzenia relacji zdjęciowej ze spotkania:

[Not a valid template]