Politycy promujący się w kontekście firmy Budimex

Politycy promujący się w kontekście firmy Budimex

1. Przewodniczący Podkomisji Infrastruktury Stanisław Żmijan (PO) aktualnie wiceprzewodniczący tej samej Podkomisji

Współautor “specustawy autostradowej” z 2012 r napisanej w taki sposób, że o nierozliczone środki podwykonawców nie mogli się zwrócić sami podwykonawcy lecz wyłącznie Generalny Wykonawca (np.: Budimex) lub pierwszy podwykonawca (np. Stats Polska), którzy nie mają żadnego interesy aby dalsi podwykonawcy otrzymali wynagrodzenie, ponieważ całe przestępstwo polegało właśnie na nierozliczeniu podwykonawców. BW i jego słup nie mają interesu zgłoszenia podwykonawców do GDDKiA, ponieważ wówczas GDDKiA odebrałoby te pieniądze Generalnemu wykonawcy w trybie regresu. Dlatego właśnie pieniedzy za usługi na A-4 do dziś nie otrzymała Pani Renata Szewczyk (Brukbud), śwaidcząca usługi pod Budimexem (GW) i jego słupem “Stats Polska”. Analogicznie na A-1 nie zostało rozliczonych dziesiątki podwykonawców w tym Panowie Marcin Kuder, Mirosław Kacperczyk i wielu wielu innych.

Taką właśnie ustawę promującą wyłącznie interes koncernów i ich słupów przeprocedował w Sejmie Pan Przewodniczący Podkomisji Infrastruktury Stanisław Żmijan, chętnie pozujący na tle reklamy Budimexu. Pan Żmijan zapytany przeze mnie w Sejmie, kiedy pieniądze w trybie rzeczonej “specustawy” otrzymają dalsi podwykonawcy – odpowiedział – cytuję: “nigdy” (rozmowa po podkomisji Infrastruktury w budynku G Sejmu, świadkowie: M. Kuder, M Kacperczyk). 

Warto przyglądnąć się oświadczeniu majątkowemu Pana Żmijana – bardzo interesujące i nieco zaskakujące źródła finansowania i zaoszczędzone kwoty przy bardzo wysokich wydatkach. Jednocześnie zaniżone wartości domu, działki, mieszkania i przynajmniej jednego samochodu. 

2. Hanna Zdanowska (PO) – Prezydent Łodzi, zasłynęła z bardzo wątpliwych rozliczeń finansowych przy realizacji inwestycji drogowych w Łodzi. Prowadziła własną (ostatnią) kampanię samorządową na tle reklamy Budimex.

http://www.polsatnews.pl/wideo-program/20181009-wydarzenia-2200_6724829/ (czas: 2:40 )