Wykład profesora Jana Żaryna w MKK (zdjęcia)

Wykład profesora Jana Żaryna w MKK (zdjęcia)

W Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce odbył się wykład profesora nauk historycznych Jana Żaryna na temat relacji polsko-żydowskich w XX wieku. Prelekcja ta była wydarzeniem towarzyszącym wystawie „Żegota. Rada Pomocy Żydom”.

Jan Żaryn – jest wykładowcą Instytutu Nauk Historycznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, długoletnim pracownikiem Instytutu Pamięci Narodowej, wychowawcą, nauczycielem akademickim, publicystą, działaczem społeczno-katolickim i politycznym.

Prof. dr hab. Jan Żaryn specjalizuje się w dziejach najnowszych Polski, a w szczególności historią polityczną: kościoła katolickiego w XX wieku, dziejami obozu narodowego i chadeckiego, podziemiem niepodległościowym po wojnie, polityczną emigracją po 1945 roku oraz stosunkami polsko-żydowskimi w XX wieku (a szczególnie Polakami ratującymi Żydów w okresie II wojny światowej). 

Wszyscy uczestnicy z uwagą i ogromnym zainteresowań wysłuchali wykładu, podczas którego mogli dowiedzieć się więcej na temat relacji polsko-żydowskich w XX wieku. 

Wykład odbył się w środę 7 listopada w Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce.

Zdjęcia

Źródło: https://www.moja-ostroleka.pl/art/1541751206/wyklad-profesora-jana-zaryna-w-mkk-zdjecia